1. Przeżywamy czas Wizytacji Kanonicznej naszej parafii. W czasie jej trwania Ksiądz Biskup spotyka się z grupami parafialnymi, odwiedza chorych, rodziny i szkoły istniejące na terenie parafii. Część spotkań już się odbyła, inne będą jutro i pojutrze według ustalonego planu. Dzisiaj, na godzinę 15.00 chcemy zaprosić na modlitwę „Koronką do Bożego Miłosierdzia” w intencji wszystkich zmarłych parafian. Następnie adoracja w ciszy trwać będzie do 17.30

Plan kolejnych dni wizytacji jest następujący:

W poniedziałek
- do południa -wizyty w szkołach i przedszkolu
- o 16.00 – w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza będzie spotkanie z grupami: Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa, Żywy Różaniec, „Różaniec Papieski”, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Grupa Modlitwy w Obronie Życia, Klub Seniora,
- o 17.00 - Wizyta w Centrum Kultury Calasanz i w Klubie Sportowym
- O 18.00 - Msza Święta z udziałem całej Służby Liturgicznej
- o 18.45 - Spotkanie ze Służbą Liturgiczną, Szafarzami, Scholą i Chórem
- o 19.30 - Spotkanie z katechetami świeckimi
We wtorek
- do południa -wizyty w szkołach
- o 17.00 - Spotkanie z grupami: Grupa Medytacyjna, Kręgi Biblijne, Krąg Przyjaciół Misji
- o 18.00 - Msza Święta w intencji zmarłych parafian i kapłanów (z kapłanami z dekanatu) i uroczyste zakończenie wizytacji z udziałem wszystkich parafian i grup parafialnych

2. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Roratnie, które odprawiane będą przez cały Adwent w dni powszednie o g. 6.30. Gorąco zapraszamy do uczestniczenia w tej celebracji ku czci Matki Bożej. Potraktujmy Roraty jako sposób na to, aby Bogu powierzyć siebie i wszystkie zadania, którym musimy sprostać w ciągu dnia. Na Roraty szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. Dla dzieci, po Mszy Świętej organizujemy tradycyjnie małe śniadanie w parafialnej kawiarence, a dorosłym proponujemy poranną kawę.

3. W piątek – 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte z homilią zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. W godz. od 12 do 13 zapraszamy na nabożeństwo „Godziny Łaski”. Jest to odpowiedź na treść objawienia Matki Bożej w Montichiari (czyt. Montikiari) we Włoszech: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia… Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. „Godzina łaski” to również okazja do modlitwy za kapłanów.

4. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić opłatki, które od ołtarza weźmiemy do swoich domów na wigilijny stół. Informujemy, że nikt z upoważnienia parafii nie będzie roznosił opłatków do mieszkań parafian.

5. Chór Parafialny i Siostra Suzana zaprasza wszystkich chętnych na próby śpiewu kolęd. Szukamy również osób grających na różnych instrumentach. Próby odbywają się we wtorki od 19.30 do 21.00.

6. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Renata Małysa i Irena Rusek Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…