1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień, po Mszach o 8.00 i 9.30 błogosławieństwo osób żyjących samotnie. Po południu, o godz. 17.15 – różaniec z wypominkami.

2. Za tydzień na Mszę o godz. 16.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przedszkolnymi.

3. Jutro, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

4. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Modlitwa różańcowa rozpoczyna o godz. 17.15.

5. W najbliższy wtorek gościem grupy „Mamy z Wieczystej” będzie ratownik medyczny, który przypomni zasady pierwszej pomocy oraz opowie o udziale rodziców w procedurach medycznych. Zapraszamy na 10:30 do salki dolnego kościoła.

6. We wtorek, po Mszy wieczornej będzie również spotkanie koła Przyjaciół Radia Maryja.

7. Przyszła niedziela - 26 listopada to Uroczystość Chrystusa Króla. W czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 ministranci i dzieci ze scholi odnowią swoje przyrzeczenia, a nowi aspiranci zostaną włączeni do grona kandydatów do służby ministranckiej.

8. W najbliższą niedzielę 26 listopada, z okazji Święta Opieki św. Józefa Kalasancjusza, zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w okolicznościowej zabawie i konkursach. Rozpoczniemy w sali gimnastycznej pod kościołem o godz. 15.00. Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursach na najlepsze ciasto, przebranie czy pracę plastyczną. Szczegóły na plakatach i w internecie.

9. Jak już wspominaliśmy tydzień temu, proponujemy, aby nasza parafia włączyła się w akcję charytatywną „Rodzina Rodzinie", organizowaną przez Caritas Polska, która jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka do niesienia pomocy syryjskim rodzinom poszkodowanym w konflikcie wojennym. Program „Rodzina Rodzinie” polega, w przypadku parafii, na podjęciu półrocznego zobowiązania do wspierania jednej wybranej rodziny mieszkającej w Syrii kwotą w wysokości 510 zł miesięcznie.
W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Św. będzie można wrzucić do skarbony - serca, znajdującej się pod chórem, datek na ten właśnie cel. Ofiarowana dzisiaj przez Państwa kwota będzie stanowić rodzaj zobowiązania, co do wysokości możliwego wsparcia. Zatem jeżeli wrzucicie 1 zł. to znaczy, że zobowiązujecie się przez pół roku, raz w miesiącu, wrzucić do skarbony kwotę 1 zł. Jeśli dzisiaj wrzucicie np. 10 zł. oznaczać to będzie, że co miesiąc przez pół roku będziecie chcieli wspomóc naszą akcję kwotą 10 zł. i tak dalej. Nie trzeba wypełniać żadnej deklaracji, bo dopiero wynik dzisiejszej zbiórki pokaże ile syryjskich rodzin nasza parafia będzie mogła wspierać: jedną, dwie, trzy, a może więcej. Deklarację wypełni parafia, o czym Was poinformujemy.

10. Dzisiaj, po południu, serdecznie zapraszamy na Koncert Organowy w wykonaniu Siostry Suzany Ferfoglia. Rozpocznie się on o godz.16.00. W programie usłyszymy także partie wokalne w wykonaniu Stanisława Banka i żeńskiego zespołu wokalnego Flores Rosarum.

11. Za dwa tygodnie, od 2 do 5 grudnia nasza parafia przeżywać będzie Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi bp Jan Szkodoń. Szczegółowy plan tych spotkań zostanie podany w przyszłą niedzielę.

12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: Józefa Kurek. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…