1. Dzisiaj:
- po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.
- po południu, o 15.30 - Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a o 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.

2. Dzisiaj, w czasie Mszy Świętej o godz. 12.30, biskup Jan Zając poświęci nowe organy w naszym kościele. Po ponad 5 latach budowy będziemy mogli wreszcie usłyszeć ich dźwięk oraz przeżywać liturgię przy ich akompaniamencie Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej celebracji liturgicznej.

3. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele odprawiane są: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich wiernych – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. W niedziele o 17.15.
Proponujemy także wspólne odmawianie różańca nieco później, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza (otwarte będzie tylko wejście do kaplicy). Zapraszamy.

4. W najbliższą środę będziemy gościć w naszym kościele Abpa Marka Jędraszewskiego, który o godz. 9.00 odprawi Eucharystię i będzie uczestniczył w ślubowaniu klas siódmych Szkoły Podstawowej i pierwszych Liceum Pijarów.

5. W środę i czwartek na różaniec o godz. 19.30 zapraszamy szczególnie młodzież, która trzeci rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

6. Studentów zapraszamy na Mszę Świętą z błogosławieństwem na nowy Rok Akademicki w najbliższy czwartek o 20.00.

7. Dzisiaj przypada Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem przeprowadzana jest kwesta na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia" dla młodzieży z uboższych miejscowości.

8. Za tydzień, na Placu Świętego Piotra w Rzymie, Ojciec Święty Franciszek ogłosi świętym - pijara z Hiszpanii, bł. Faustyna Migueza. Jest to trzeci święty pijar w historii Zakonu.

9. W najbliższą niedzielę, na Mszy o g. 9.30 gościć będziemy młodzież z pijarskich placówek z całej Polski, która gromadzi się na tzw. Spotkaniach Młodzieży Pijarskiej

10. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na koncert organowy, który odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 22 października o godz. 16.00 w wykonaniu naszego organisty p. Bartłomieja Banka.

11. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu do skarbony - serca na wykonanie organów w kwocie 3 697 oraz za ofiary składane indywidualnie. Bóg zapłać.

12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności Halina Mróz, Genowefa Frycz, Edyta Grochulska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …