1. Dzisiaj:
- po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień błogosławieństwo rodzin, - po południu, o 15.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca - Godzina Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy. O 17.15 pierwsze Nabożeństwo Różańcowe.

2. W najbliższą niedzielę – 8 października, w czasie Mszy Świętej o godz. 12.30, biskup Jan Zając poświęci nowe organy w naszym kościele. Po ponad 5 latach budowy będziemy mogli wreszcie usłyszeć ich dźwięk oraz przeżywać liturgię przy ich akompaniamencie Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej celebracji liturgicznej. Powstanie nowych organów jest bowiem owocem troski i hojności Was wszystkich, za co już teraz serdecznie dziękujemy. Zapraszamy zatem za tydzień na godz. 12.30.

3. Rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. Odprawiane one będą: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich wiernych – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. W niedziele o 17.15. Chcemy także zaproponować wspólne odmawianie różańca nieco później, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza (otwarte będzie tylko wejście do kaplicy). Zapraszamy.

4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie jutro o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: Zapraszamy ministrantów, lektorów oraz ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 18.00. Godzina Święta zostanie odprawiona w kaplicy Kalasancjusza o godz. 17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza Święta dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Chorych w domach odwiedzimy jak zwykle przed południem.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy o godz. 8.00. Po południu, z racji wyjazdu na „Różaniec do granic” nie będzie różańca o 17.00 w intencji obrony życia. Po Mszy o 18.00 będzie natomiast adoracja do godz. 21.00.

6. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy możliwość korzystania z Porad Prawnych, w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 w pomieszczeniu kancelarii parafialnej.

7. Osoby wyjeżdżające w najbliższą sobotę do Łapsz Niżnych - w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, proszone są o zabranie ze sobą: dowodu osobistego, odpowiedniej odzieży, jedzenia na cały dzień oraz krzesełka turystycznego. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7.15. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.
Osoby, które nie wyjeżdżają, mogą włączyć się w tę modlitwę w domach, albo w kościele po Mszy o godz. 8.00 rano, bądź po Mszy o godz. 18.00. Zachęcamy zatem do licznego udziału.

8. Centrum Kultury CALASANZ zaprasza na następujące zajęcia: język angielski dla dorosłych – pierwsze spotkanie będzie w najbliższy czwartek o 18.00 - grupa początkująca, a zaawansowana o 19.00. Język angielski dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat w środę o godz. 17.00. Rusza także nauka gry na gitarze – pierwsze zajęcia w środę o 18.00. Trzeba posiadać własną gitarę. Jeżeli ktoś z Parafian posiada gitarę i jej nie używa, to zachęcamy do przekazania jej do naszego Centrum. Do końca tygodnia przyjmujemy też zapisy na zajęcia szachowe dla dzieci. Proponujemy także naukę tańca dla dorosłych. Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek 10 października o godz. 19.30.

9. W przyszłą niedzielę o 15.30 będzie Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

10. W przyszłą niedzielę przypada także Dzień Papieski. Z tej racji będzie przeprowadzona u nas kwesta na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Również w Dniu Papieskim odbędzie się II Małopolski Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz.10.00 w Katedrze na Wawelu, a później nastąpi przemarsz na Rynek Główny.

11. Dzisiaj, do skarbony serca można złożyć ofiary na spłacenie pozostałej jeszcze kwoty za organy.

12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności Wanda Robak, Stefania Molicka i Elżbieta Haffner. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …