1. Dzisiaj:
- po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy we wrześniu świętują jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.
- na godz. 16.00 zapraszamy dzieci przedszkolne.
- zapraszamy na spotkanie modlitewne Żywego Różańca i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

2. Rozpoczęły się katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas II – gimnazjum zapraszamy na spotkania w środę lub w czwartek na godzinę 18.00 do sali w dolnym kościele. Uczniów szkół średnich, którzy odbywają już 3 rok przygotowania do bierzmowania, zapraszamy natomiast w środę lub czwartek na spotkania o godz. 19.00.

3. Przypominamy o inicjatywie „Różaniec do granic”, która odbędzie się w najbliższą sobotę 6 października. Z naszej parafii odjeżdża o 7.15 autokar do Łapsz Niżnych. Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe. Zapisy w zakrystii. Koszt – 25 zł.

4. W dalszym ciągu zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego Centrum Kultury CALASANZ. Proponowanymi przez nas nowościami są: język angielski dla dzieci oraz nauka gry na gitarze, a także zajęcia dla młodych majsterkowiczów. Szczegóły w internecie i biurze Centrum.

5. W ramach Centrum Kultury Calasanz działa w naszej parafii Klubu Seniora. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 10.00.

6. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca, dlatego do skarbony serca można będzie złożyć ofiary na wykonanie organów w naszym kościele.

7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności Anna Arciszewska, Bronisław Bidziński i Janina Kolut. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…