1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo małżonków, którzy we wrześniu świętują jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa.

O godz. 15.30 zapraszamy dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej z klas III szkoły 114 i 128 wraz z rodzicami.

 1. Grupa modlitewna Straży Honorowej NSPJ modli się codziennie we wrześniu cząstką różańca, przed Mszą Św. wieczorną, w intencji przebłagalnej za grzechy świata, za naszą ojczyznę, parafię
  i wszystkie rodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 2. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek, 18 września po wieczornej Mszy św.

 3. Rozpoczynają się katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas II – gimnazjum zapraszamy na spotkania w środę lub w czwartek na godzinę 18.00 do sali w dolnym kościele. Uczniów szkół średnich, którzy odbywają już 3 rok przygotowania do bierzmowania, zapraszamy natomiast w czwartek na wspólną Mszę Św. o godz. 18.00. Zapraszamy również rodziców. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne.

 4. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 16.00 zapraszamy dzieci przedszkolne.

 5. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wystawę poświęconą Rakowicom, która prezentowana jest w Domu Zwierzynieckim przy ul. Królowej Jadwigi 41. Kurator wystawy zaprasza na wernisaż wystawy, który odbędzie się w piątek - 22 września o godz. 17:00. Dla zainteresowanych zostanie podstawiony specjalny autobus, który odjedzie z przystanków: Ugorek w kierunku al. Jana Pawła II o godz. 16:02, Tauron Arena Kraków Wieczysta o godz. 16.05 i Meissnera o godz. 16.06 w kierunku Olszy oraz Rondo Młyńskie o godz. 16:09 i Pilotów o godz. 16:10. Wystawa, której znaczna część jest poświęcona Zakonowi Pijarów, będzie prezentowana do 25 lutego 2018 r.

 6. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami naszego Centrum Kultury CALASANZ. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Centrum lub parafii, a także - od poniedziałku do piątku - w biurze, które mieści się w dolnym kościele. W szczególny sposób zachęcamy seniorów do uczestnictwa w gimnastyce rehabilitacyjnej, która odbywa się we czwartki o godz. 9.00 i 10.00.

  Dzisiaj jest Dzień otwarty naszego Centrum Kultury stąd zapraszamy zainteresowanych do sal dolnego kościoła w godz. od 11.45 do 14.00. Będą prezentacje zajęć oraz możliwość rozmowy z osobami prowadzącymi.

 7. Zachęcamy do udziału w akcji „Różaniec do granic”, o której w ubiegłą niedzielę w kazaniu wspomniał o. Grzegorz. Odbędzie się ona w sobotę 7 października. Jedziemy do Łapsz Niżnych. Wyjazd autokarem sprzed kościoła będzie o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii. Koszt: 25 zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w Internecie.

 8. Mamy z Wieczystej zapraszają na spotkanie we wtorek o 10:30, na którym gościem będzie logopeda."

 9. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności Jerzy Widowski, Ewa Kalisz i Edward Wojtas. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…