1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin. Po południu, o 15.00 z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Następnie będzie adoracja w ciszy, a po niej, o godz. 17.30 - Nabożeństwo Eucharystyczne.

 2. W naszej wspólnocie parafialnej pragniemy serdecznie przywitać o. Piotra Wiśniowskiego, który przyjechał do nas z pijarskiej wspólnoty w Bolesławcu oraz kleryka Przemysława Kołackiego, który będzie u nas odbywał praktykę duszpasterską. Życzymy im natchnień Ducha Świętego w zadaniach, które będą podejmować.

 3. Grupa Mam z Wieczystej zaprasza wszystkie mamy z małymi dziećmi oraz te spodziewające się dziecka w najbliższy wtorek o 10.30 na pierwsze, powakacyjne spotkanie, które będzie miało charakter organizacyjny. Zapraszamy do salki w dolnym kościele. 

 4. Jutro rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny. Msze święte o błogosławieństwo Boże dla dzieci  i młodzieży w nowym roku szkolnym będą odprawione:
  - o 8.00 dla klas IV-VII - Szkoły Podstawowej nr 114 oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 128 i  Gimnazjum nr 11,
  - o   9.00  dla uczniów Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek i klas I-III Szkoły Podstawowej nr 114,
  - na 9.00 zapraszamy również uczniów LO nr XXIII z Ułanów i Zespołu Szkół nr 1
  Prosimy rodziców, aby zadbali o obecność dzieci i młodzieży na Mszy Świętej w tym dniu.

 5. Serdecznie zapraszamy do Scholi Parafialnej, która co niedzielę śpiewa w czasie Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00.  Pierwsza próba w tym roku odbędzie się w piątek, 8 września, od godz. 15.30 do 17.00. Zapraszamy wszystkie dziewczęta już należące do scholi oraz nowych kandydatów. Rodziców i wszystkich dorosłych chętnych do śpiewania  zapraszamy natomiast do Chóru Parafialnego, który spotyka się również w piątki od godz. 19.30. Wspólne śpiewanie odmładza serce i wzmacnia wspólnotę parafialną. 

 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca: Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę Świętą o godz. 18.00. Godzina Święta zostanie odprawiona w kaplicy o godz. 17.00.

 7. Pierwsze, powakacyjne spotkanie Kręgów Biblijnych, które prowadzą o. Grzegorz i o. Andrzej odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.

 8. Grupa modlitewna Straży Honorowej NSPJ pragnie modlić się codziennie we wrześniu cząstką różańca, przed Mszą Św. wieczorną, w intencji przebłagalnej za grzechy świata, za naszą ojczyznę, parafię i wszystkie rodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 9. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami naszego Centrum Kultury CALASANZ. W ofercie: zajęcia świetlicowe, gimnastyka korekcyjna dla dzieci, gimnastyka rehabilitacyjna dla dorosłych, taniec dla dzieci w trzech grupach wiekowych, zajęcia kulinarne, plastyczne, język angielski dla dorosłych: poziom dla początkujących i dla zaawansowanych. Planujemy także zajęcia dla młodych majsterkowiczów, piłkę nożną dla najmłodszych oraz szachy. Szczegółowe informacje można znaleźć na calasanz.wieczysta.pijarzy.pl lub porozmawiać w biurze, które mieści się w dolnym kościele. Ze stolika z tyłu kościoła są do zabrania ulotki.

 10. Dzisiaj do skarbony serca można złożyć ofiary na wykonanie organów w naszym kościele.

 11. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności Marianna Stępczyk i Ryszard Krzywonos. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…