1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin. Dzisiaj jest Pierwsza Niedziela miesiąca.
Z racji czasu wakacyjnego nabożeństwo eucharystyczne będzie nie o godz. 15.00, ale o godz. 18.30.

2. Rozpoczęły się wakacje. W związku z tym przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00! Msza święta wieczorna będzie tylko o godz. 19.15. W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie także rannej Mszy Świętej o godz. 7.30.
W ubiegłą niedzielę błędnie podaliśmy, że w dni powszednie nie będzie Mszy św. o 8.00. Tymczasem w lipcu i sierpniu msze w dni powszednie rano nie będzie Mszy o godz. 7.30, a Msza św. o 8.00 będzie odprawiana codziennie.

3. W lipcu i sierpniu ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria nie będzie czynna w poniedziałki i piątki. We wtorki i czwartki będzie czynna od 19.00 do 20.00, a środę i sobotę - rano od 9.00 do 10.00. Informacje o zmianach znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

4. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza Święta w intencji powołań zostanie oprawiona o godz. 18.00. Wcześniej, o 17.00 w kaplicy Kalasancjusza zostanie odprawiona Godzina Święta.
- Pierwszy Piątek Miesiąca. W czasie wakacji nie ma Mszy Świętej o godz. 1630. Okazja do spowiedzi będzie podczas Mszy Świętych porannych i wieczornej.

5. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, do skarbony-serca można złożyć ofiary na wykonanie organów w naszym kościele. Dziękujemy także wszystkim, którzy takie ofiary składają także przy innej okazji.

6. Przy wyjściach z kościoła jest jeszcze rozprowadzana gazetka parafialna Głos Ostrej Bramy, poświęcona tematowi odpoczynku. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Irena Thuna-Saga, Edward Czaja, Maria Zwolińska. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…