1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień małżonków obchodzących w czerwcu małżeńskie jubileusze. Po południu - o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją.

2. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach, po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja, na którą zapraszamy szczególnie ministrantów i dziewczęta sypiące kwiaty. Prosimy o pomoc w niesieniu figur i feretronów. Prośbę kierujemy szczególnie do osób młodych i w średnim wieku, ponieważ stale brakuje nam chętnych do tak łatwej, a skądinąd zaszczytnej służby. Prosimy więc, aby każdego dnia trwania oktawy osoby chętne gromadziły się po komunii świętej obok kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

3. Spotkanie Grupy Wolontariuszy z naszej parafii odbędzie się jutro – 19 czerwca o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.

4. Także spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się jutro - 19 czerwca po wieczornej Mszy św., nabożeństwie i procesji. Serdecznie zapraszamy.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy wieczornej oraz na Pielgrzymkę na Jasną Górę w niedzielę – 9 lipca. Szczegółowe informacje o pielgrzymce są w gablotach, a zapisy w zakrystii. Koszt – 30 zł.

6. Decyzją o. Prowincjała, nasz współbrat o. Jacek Wolan zostaje przeniesiony z naszej parafii do pracy w pijarskim Sanktuarium Matki Bożej Nauczycieli Młodzieży oraz w Stowarzyszeniu Parafiada w Warszawie i tam po wakacjach rozpocznie swoją posługę. W najbliższy czwartek w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić, dziękując Panu Bogu za 5-letnią posługę o. Jacka w naszej parafii. Zapraszamy serdecznie.

7. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Msze Święte na zakończenie roku zostaną odprawione w następujących terminach:
- w czwartek o godz. 8.00 - dla uczniów Gimnazjum nr 11 i Liceum 23
- w piątek o godz. 8.00 dla uczniów klas IV-VI - Szkoły nr 114, a o godz. 9.30 dla Szkoły Sióstr Pijarek i uczniów klas I-III Szkoły nr 114.
Prosimy rodziców, abyście zadbali o uczestnictwo dzieci i młodzieży w Eucharystii na zakończenie roku szkolnego. Spowiedź dla nich będzie w czwartek od godz. 17.30.

8. Siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Pana Jezusa przesyłają serdeczne podziękowanie za ofiary, które składaliście na pomoc w remoncie bursy. Złożyliście kwotę 6 610 zł. Dziękujemy także za ofiary na budowę organów w naszym kościele w kwocie 3 182 zł oraz ofiarodawcom indywidualnym. Bóg zapłać.

9. W czasie wakacji nasza parafia organizuje dwa wyjazdy dla dzieci. Chcemy prosić w związku z tym o ofiary za tydzień, do skarbony – serca, na dofinansowanie wyjazdów dzieci z Centrum Kultury Calasanz oraz ministrantów.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Henryk Grzegorzewski i Maria Kwaśniewska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...