1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień matek oczekujących na urodzenie dziecka.
Po południu o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe.

2. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie, po Mszy wieczornej.

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o g. 11.00.
Po Mszy św. o g. 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, ulicami Meissnera, Ugorek, Ułanów i Łąkową. Zapraszamy Parafian do licznego udziału w procesji. Prosimy o przyjście dzieci klas III - w strojach komunijnych, dziewcząt sypiących kwiaty, asysty procesyjnej do baldachimu, feretronów i chorągwi. Pomimo tak wielu osób uczestniczących co niedzielę we Mszy Świętej, ciągle brakuje osób chętnych do takich prostych gestów pomocy. Bardzo prosimy zatem o podejście dzisiaj do zakrystii zarówno pań jak i panów, którzy pomogą przy procesji w Boże Ciało i Oktawie.
Tydzień po Bożym Ciele trwa zwyczaj Oktawy Bożego Ciała. W tym czasie po Mszy Świętej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na te procesje dzieci pierwszokomunijne, dziewczęta sypiące kwiaty i służbę liturgiczną.

4. Klub Seniora zaprasza do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie oraz do Sanktuarium Matki Bożej Hebdowskiej. Odbędzie się ona we wtorek - 20 czerwca. Wyjazd o godz. 7.00. Koszt - 45 zł. Zapisy w zakrystii.

5. Zachęcamy do nabycia najnowszego Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać artykuł o naszej parafii. Także inna prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.

6. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 128 informuje, że są ostatnie wolne miejsca do klas: I, V i VI z możliwością nauki rozszerzonego języka niemieckiego. Sekretariat mieści się w budynku Gimnazjum nr 11.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Dorota Łasak, Zofia Urban i Władysława Parada. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…