1. Dzisiaj: - po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci,
  a za tydzień błogosławieństwo rodzin,
  - o godz. 15.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca Godzina Miłosierdzia, potem adoracja w ciszy zakończona  Nabożeństwem Majowym o godz. 17.30
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek przystąpią do I Komunii Świętej.

 2. W najbliższy wtorek – 9 maja w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli biskup Damian Muskus.

 3. Najbliższe spotkanie Klubu Seniora odbędzie się we wtorek o godz. 10.00.

 4. W najbliższą środę, 10 maja środowiska akademickie przejdą ulicami miasta w ramach Drogi Światła. O godz. 20:30 spotkamy się na Wawelu z Ks. Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Następnie skierujemy się do kościoła na Skałce, modląc się i śpiewając. Rozważania poprowadzi dla nas bp Grzegorz Ryś.

 5. W sobotę – 13 maja przypada 100 rocznica Objawień Fatimskich. Zapraszamy do naszego kościoła na Nabożeństwo Fatimskie, które odprawione zostanie po Mszy Świętej wieczornej. Po nim odbędzie się procesja wokół kościoła ze świecami.

 6. Dzieci z rodzicami zapraszamy na wycieczkę do Tyńca, która odbędzie się w najbliższą sobotę - 13 maja. Wyjazd będzie o 8.30, a powrót ok. 12.30. W programie zwiedzanie klasztoru i udział w warsztatach. Koszt 25 zł od osoby. Zapisy w biurze Centrum Kultury.

 7. Rodzicom planującym letni wypoczynek dla swoich dzieci proponujemy kolonię w Suścu na Roztoczu, która odbędzie się w dniach od 10 do 23 lipca. Szczegóły na plakatach i w biurze Centrum Kultury CALASANZ.

 8. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 128 proponuje dla klasy VII szczególną ofertę edukacyjną: poszerzony program nauki języka niemieckiego, przy współpracy z Konsulatem Niemiec i Instytutem Goethego. Spotkanie z germanistami odbędzie się 11 maja o godz. 17.00 w budynku Gimnazjum nr 11 przy ul. Seniorów Lotnictwa 5.

 9. Pijarskie Duszpasterstwo Powołań zaprasza młodzież męską ze szkół średnich i studentów na kolejne Pijarskie Dni Skupienia. Odbędą się one w terminie 12 – 14 maja (tj. najbliższy weekend) w naszym seminarium przy ul. Dzielskiego 1. Tematem będzie „Słowo Boże”. Więcej informacji nt. rekolekcji można uzyskać w zakrystii.

 10. Za dwa tygodnie, w sobotę – 20 maja odbędą się w Bolszewie/ koło Wejherowa, święcenia kapłańskie naszych współbraci Pijarów, w tym diakona Dariusza Jabłońskiego, który w naszej parafii odbywa swoją diakońska praktykę. Istnieje możliwość pojechania na tę uroczystość autokarem. Wyjazd planowany jest w piątek 19 maja o 22.00 (czas podróży to ok 11-12 godzin), natomiast wyjazd powrotny z Bolszewa - w sobotę ok. godz. 17.00. (przyjazd ok. 5 rano w niedzielę.) Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 1. Dzisiaj do skarbony serca można złożyć ofiary na wykonanie organów. 
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zofia Jasińska i Krystyna Klima. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …