1. Dzisiaj:
  - po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 9.30 będzie błogosławieństwo osób samotnych, a za tydzień błogosławieństwo dzieci
  - o godz. 17.30 spotkanie modlitewne i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 2. Od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele IX Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Niech ten tydzień stanie się dla nas okazją do indywidualnej lektury Pisma Świętego. Z tyłu naszego kościoła, od kilku lat jest wyłożony egzemplarz Biblii. Zachęcamy zatem do zatrzymania się przy nim i odczytania co pewien czas jakiegoś fragmentu.

 3. W środę świętować będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych - jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 114 i chrześcijańskiej szkoły „Uczeń” przystąpią do I Komunii Świętej.

 4. W tym tygodniu przypadają:
  - Pierwszy Czwartek Miesiąca: zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę Św.  o godz. 18.00. „Godzina Święta” zostanie odprawiona o godz. 17.00.
  - Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Chorych odwiedzimy przed południem.
  - Pierwsza Sobota Miesiąca: W miesiącu maju wznawiamy nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca. Nabożeństwo to, które jest wynagrodzeniem Najświętszemu Sercu Maryi, zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz.  8.00.

  Wieczorem natomiast zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O godz. 17.00 różaniec, o 18.00 Msza Święta w tej intencji, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Gorąco zapraszamy do tej modlitwy wszystkich, którzy 25 marca tego roku podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

 5. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Nabożeństwach Majowych, które odprawiane będą codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o 17.30.

 6. Z okazji 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Zakopanem – na Krzeptówkach, która odbędzie się w sobotę 13 maja. Koszt przejazdu to 50 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 7. Za tydzień do skarbony serca będzie można złożyć ofiary na wykonanie organów w naszym kościele.

 8. Nasze parafialne Centrum Kultury Calasanz zaprasza dzieci z rodzicami na wycieczkę do Tyńca, która odbędzie się 13 maja w sobotę. Wyjazd o 8.30, a powrót ok 12.30.
  W programie zwiedzanie klasztoru i udział w warsztatach: "W średniowiecznym skryptorium". Koszt 25 zł od osoby. Zapisy w biurze Centrum Kultury CALASANZ.

 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Cempura, Janusz Wszołek, Krystyna Śledź. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…