1. Dzisiaj:

  - po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków świętujących w kwietniu małżeńskie jubileusze, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo osób samotnych po Mszach Świętych o 8.00 i 9.30.

  - z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia, dzisiaj o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy na tę modlitwę szczególnie tych, którzy nie mogą dziś nawiedzić Sanktuarium w Łagiewnikach.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się w kościele Tydzień Miłosierdzia. Episkopat Polski napisał: Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci dramatem trwającej od ponad 6 lat wojny w Syrii. Wskutek tego konfliktu ponad 13 mln ludzi, w tym 6 mln dzieci potrzebuje pomocy humanitarnej. Wśród wielu inicjatyw pomocy cierpiącym jest przygotowany i realizowany przez Caritas Polska, program Rodzina Rodzinie … Każdy z nas ma wciąż możliwość włączenia się do grona pomagających. Niech to szczególne dzieło będzie naszą konkretną odpowiedzią na los rodzin, tak boleśnie dotkniętych dramatem wojny.  Już teraz pragniemy podziękować wszystkim, którzy zechcą wesprzeć ofiarą zbieraną dziś do puszek w całej Polsce osoby dotknięte wojną w Syrii, szczególnie w zrujnowanym Aleppo.

  Także w naszej parafii do skarbony serca można dzisiaj złożyć ofiary na pomoc Syrii.
 1. W naszej parafii działa Parafialny Oddział „Caritas”, który zajmuję się udzielaniem m.in. pomocy żywnościowej osobom potrzebującym. Chcemy rozszerzyć oferowaną pomoc.
  W najbliższą niedzielę w zakrystii dyżurować będzie osoba zajmująca się uzyskiwaniem pomocy żywnościowej. Taką pomoc może uzyskać osoba, której świadczenia rentowe czy inne nie przekraczają kwoty 1268 zł. - dla osoby samotnej, albo 1028 zł w rodzinie. Aby uzyskać pomoc należy mieć ze sobą dowód osobisty i dokument potwierdzający wysokość świadczenia. Zapraszamy zatem za tydzień po Mszach o 8.00, 9.30, 11.00.
 1. Rodzicom planującym letni wypoczynek dla dzieci proponujemy Kolonię w Suścu na Roztoczu, która odbędzie się w dniach od 10 do 23 lipca. Szczegóły na plakatach i w biurze Centrum Kultury CALASANZ.
 1. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się jutro, po Mszy wieczornej.
 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w najbliższą środę o godz. 20.00.
 1. Przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie spotkania Klubu Seniora.
 1. Spotkanie Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich będzie w najbliższy piątek po Mszy wieczornej.
 1. W najbliższy piątek zapraszamy na kolejną „Katechezę w obrazach”, którą poprowadzi Eugeniusz Grzywacz. Temat: „Miłość wzajemna, miłość małżeńska”. Katecheza piątkowa rozpocznie się o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do sali multimedialnej.
 1. Z okazji 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Zakopanem – na Krzeptówkach, która odbędzie się w sobotę 13 maja. Koszt przejazdu to 50 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 1. Jutro swoje imieniny obchodzi o. Jerzy Dziura. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Józefa Onyszkiewicz, Alicja Gromek, Stanisław Morawa, Andrzej Gurgul i Jadwiga Mach. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …