Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin.

  Także dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne na zakończenie adoracji.
 1. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych - jak w niedziele. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św.

  Dawnym zwyczajem błogosławić będziemy kredę, aby nią oznaczyć drzwi naszych domów, na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Błogosławimy również kadzidło, aby jego wonią napełnić nasze mieszkania, na znak, że wszystko chcemy czynić na chwałę Boga. Przy wyjściach z kościoła będzie można w piątek otrzymać poświęcone kredę i kadzidło.
 1. W tym tygodniu:

  - w Pierwszy Czwartek Miesiąca: zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę Św. o godz. 18.00. „Godzina Święta” zostanie odprawiona o godz. 17.00 w Kaplicy Kalasancjusza.
  - Pierwszy Piątek Miesiąca wypada w uroczystość Trzech Króli. Dlatego chorych odwiedzimy w sobotę albo w innym uzgodnionym terminie.
  - w Pierwszą Sobotę Miesiąca: Modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O godz. 17.00 będzie różaniec, o 18.00 Msza Św. i adoracja do godz. 21.00
 1. Plan kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:
  2 stycznia (poniedziałek)  – Ułanów 54, 54 A, Fiołkowa 4
  3 stycznia (wtorek) – Ułanów 52 i Fiołkowa 10
  4 stycznia (środa) Fiołkowa 5, 8, 9, 11, 12
  5 stycznia (czwartek) - Fiołkowa 7, 17, 19                           
 1. Dzisiaj do skarbony-serca można złożyć ofiary na wykonanie organów w naszej parafii.
 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Helena Krupa, Helena Hanzelka i Stanisław Madejski. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

 

Niech Was błogosławi Pan i niechaj Was strzeże;
niech rozjaśni oblicze swoje nad Wami
i niech Wam okaże miłosierdzie,
niech obróci Pan twarz swoją ku Wam
i niech Was obdarzy pokojem.