1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień tradycyjnie będziemy błogosławić matki oczekujące na urodzenie dziecka.
 1. Jak słyszeliśmy, dzisiaj w Polsce rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W kolejnych dniach modlić się będziemy w intencji wychowawców, nauczycieli, katechetów oraz dzieci
  i młodzieży.
 1. Jutro - 12 września nasz Zakon obchodzi uroczystość patronalną ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Sąsiednia parafia pijarów, przy ul. Dzielskiego 1 przeżywa również odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie tam odprawiona o godz. 18.00.
 1. We wtorek – 13 września, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami.
  Także we wtorek, po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie, Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie formacyjne.
 1. Od lutego w naszej parafii istnieje Grupa Wolontariuszy, którzy chcą pomagać i wspierać potrzebujących parafian. Dlatego zachęcamy do zgłaszania osób, którym określona pomoc i wsparcie byłyby potrzebne. Także wszystkich chętnych do zostania wolontariuszem serdecznie zapraszamy do tej formy aktywności. Informacje i zgłoszenia u Ojca Proboszcza dzisiaj, albo w godzinach kancelarii.
 1. W tym tygodniu rozpoczynają się katechezy do bierzmowania dla klas I szkół ponadgimnazjalnych. Jest to już 3 rok przygotowania. Spotkania będą odbywać się we wtorki o godz. 17.00 lub 18.00 oraz w czwartki o godz. 18.00. Prosimy o przyjście na wybrany termin, już w tym tygodniu.
 1. W ubiegła niedzielę w ogłoszeniach usłyszeliśmy o Centrum Kultury CALASANZ, które od 1 września rozpoczęło swoją działalność w naszej parafii. Odbyły się już pierwsze spotkania organizacyjne, na których ustalono dni i godziny poszczególnych zajęć. Można się jeszcze zapisać. Zapraszamy zatem na:
  - Taniec dla dzieci – środa i piątek od godz. 18.00 do 19.00.
  - Zajęcia plastyczne dla dzieci – wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 18.00.
  - Zajęcia teatralne dla dzieci – piątek od godz. 17.00 do 18.00.
  - Gimnastykę korekcyjna dla dzieci (pierwsze zajęcia odbędą się w najbliższą środę, o 17.00, a kolejne będą zawsze we wtorki od godz. 17.00 do 18.00.
  - Lekcje języka angielskiego rozpoczną się w październiku.
  - Gimnastyka dla seniorów, w czwartek godz. 9.00. (wśród zapisanych są osoby pracujące, stąd jeśli zbierze się 10 osób, będzie możliwość takich zajęć także we wtorki o 18.00. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.

  Więcej informacji o działalności i propozycjach Centrum Kultury CALASANZ, znajdziecie w Internecie i na ulotkach, które są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności Julian Wencel. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…