1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 9.30 będzie błogosławieństwo osób samotnych, a za tydzień po Mszy o godz. 11.00 tradycyjnie błogosławieństwo dzieci.
Dzisiaj po południu:
- o godz. 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca,
- o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.

2. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach, po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja, na którą zapraszamy szczególnie dziewczynki sypiące kwiaty oraz ministrantów.

3. W środę przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Kończą się w tym dniu Nabożeństwa Majowe. W czwartek natomiast rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe, które również odprawiane będą po Mszy wieczornej.

4. W tym tygodniu przypadają:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę Św. o godz. 18.00. „Godzina Święta” zostanie odprawiona o godz. 17.00.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Chorych odwiedzimy przed południem.
W piątek przypada także Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O godz. 17.00 różaniec, o 18.00 Msza Święta w tej intencji, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

5. Organizujemy grupę młodzieży z naszej parafii, która będzie uczestniczyć w wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży. Przyjmujemy zapisy od osób w wieku 16-35 lat! Każda osoba niepełnoletnia musi zgłosić się ze swoim opiekunem. Przy zgłoszeniu należy wybrać czas uczestnictwa w programie i rodzaj pakietu pielgrzyma. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 czerwca br. Karty zgłoszenia można pobierać w zakrystii, a wypełnione przekazywać o. Jackowi Wolanowi.

6. Wspólnota Szkół Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza w najbliższą sobotę, 4 czerwca, na Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Mamy i Taty. Na wydarzenie to zapraszamy do parku przyszkolnego przy ul. Akacjowej 5, w godz. 9.30 - 14.00.

7. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę - 18 czerwca. Koszt przejazdu i ubezpieczenia to 35 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

8. Za tydzień do skarbony-serca zbierać będziemy ofiary na wykonanie organów.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Zofia Ziółko. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …