1. Dzisiaj:
- po południu, o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo Majowe.

2. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte będą odprawiane jak w dni powszednie.

3. W najbliższy wtorek, 17 maja gościem grupy Mamy z Wieczystej będzie doradca żywieniowy. Opowie o rozszerzaniu diety malucha. Spotkanie rozpocznie się jak zwykle o 10.30.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w najbliższy wtorek, po Mszy Świętej i Nabożeństwie Majowym.

5. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Wiecznego Kapłana. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny dziękować możemy za sakrament kapłaństwa, modlić się za duszpasterzy i o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszamy Was zatem do tej modlitwy i prosimy o modlitwę za kapłanów pracujących w tej parafii.

6. Grupa wolontariuszy z naszej parafii może służyć doraźną pomocą osobom starszym i samotnym w zakresie: robienia zakupów, okazjonalnej rozmowy, poczytania, spaceru, pomocy w załatwieniu drobnych spraw czy kontakcie z jakąś instytucją.
Jeśli ktoś z Was potrzebuje tego typu pomocy, albo wiecie, że potrzebuje jej ktoś z sąsiedztwa, prosimy o kontakt w zakrystii albo bezpośrednio z ojcem proboszczem.

7. Ponawiamy zaproszenie dla studentów i młodzieży pełnoletniej na spotkanie młodych do Lednicy. Wyjeżdżamy w piątek, 3 czerwca o godz. 23.00, wracamy w godzinach popołudniowych w niedzielę. Koszt wyjazdu wynosi 110zł. O szczegóły proszę pytać w zakrystii o. Piotra Górkę lub o. Jacka Wolana.

8. W najbliższą sobotę 21 maja, o godz. 10.00, w naszym kościele, ks. bp Jan Piotrowski udzieli święceń diakonatu klerykom z naszego Zakonu Pijarów: Łukaszowi Wiluszowi, Mateuszowi Kaźmierskiemu, Rafałowi Stence i Dariuszowi Jabłońskiemu oraz święceń kapłańskich diakonom: Przemysławowi Suchemu i Bartłomiejowi Koszykowi. Serdecznie zapraszamy na uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji przyjmujących święcenia.

9. Stowarzyszenie przy Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przez parafian w czasie ubiegłotygodniowej kwesty. Złożyliście kwotę 4 090 zł.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ignacy Limanówka, Jan Nowak, Józef Bernal, Irena Czubińska, Izabella Nowak, Wiesław Frankowicz. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …