1. Dzisiaj:
- w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek przystąpią do I Komunii Świętej
- po południu, o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo Majowe.

2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

3. Mamy w parafii grupę wolontariuszy, którzy mogą służyć doraźną pomocą osobom starszym i samotnym w zakresie: robienia zakupów, okazjonalnej rozmowy, poczytania, spaceru, pomocy w załatwieniu drobnych spraw czy kontakcie z jakąś instytucją. Jeśli ktoś z Was potrzebuje tego typu pomocy, albo wiecie, że potrzebuje jej ktoś z sąsiedztwa, prosimy o kontakt w zakrystii albo bezpośrednio z ojcem proboszczem.

4. Spotkanie Grupy Wolontariatu odbędzie się jutro, o godz. 19.00. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby włączyć się jeszcze w działalność parafialnego wolontariatu.

5. Osoby, należące w naszej parafii do Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek - 12 maja, po Mszy Świętej wieczornej i Nabożeństwie Majowym.

6. Zapraszamy studentów i młodzież pełnoletnią na spotkanie młodych do Lednicy. Mamy jeszcze wolne miejsca. Wyjeżdżamy w piątek, 3 czerwca o godz. 23.00, wracamy w godzinach popołudniowych w niedzielę. Koszt wyjazdu wynosi 110zł. O szczegóły proszę pytać w zakrystii o. Piotra Górkę lub o. Jacka Wolana.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
W czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas IV Szkoły nr 114 i Szkoły „Uczeń” obchodzić będą rocznicę I Komunii Świętej.

8. Dziękujemy z serca za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na wykonanie organów w naszym kościele. Złożyliście kwotę 5 150 zł. Bóg zapłać również ofiarodawcom indywidualnym za ofiary składane przy innych okazjach.
Dziękujemy także za ofiary złożone na pomoc charytatywną dla Ukrainy w kwocie 3 151 zł.

9. Dzisiaj przed kościołem kwestują harcerze w ramach akcji Pola Nadziei, zbierając ofiary na działalność Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie.

10. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na organizację Światowych Dni Młodzieży.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Adam Janek, Zbigniew Luty i Zbigniew Michałowski. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …