Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. O godz. 16.00 będzie Msza św. dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej, a o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na spożyciu jednego posiłku do syta oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Do skarbony serca będzie można złożyć jałmużnę postną na pomoc ubogim.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową dla dzieci, o godz. 17.15 poprowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza. Na Drogę Krzyżową zapraszamy również kandydatów do Bierzmowania z klas VIII. Podczas Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w duchu pokuty i wynagrodzenia za wykorzystywanie seksualne małoletnich przez duchownych i ludzi Kościoła.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Mszę św. o godz. 18.00 będzie animowała Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

5. W drugą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy parafialne rekolekcje pod hasłem „Wróć na Mszę! Nic jej nie zastąpi”. Rekolekcje, które potrwają do środy połączone będą ze szkołą liturgii. Wygłosi je o. Tomasz Grabowski – dominikanin.

6. Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 kształcący dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza na dzień otwarty 18 i 13 marca. Więcej informacji na plakacie.

7. W zakrystii możemy nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz specjalny numer gazety o św. Józefie.