Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

PENITENCJARIA APOSTOLSKA, na mocy uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego Franciszka, udziela od 27 listopada 2016 r. do 27 listopada 2017, tj. w Roku Kalasantyńskim, związanego z nim odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

Odpustu, który można ofiarować również za dusze wiernych przebywające w czyśćcu, dostąpią wierni, szczerze skruszeni i powodowani miłością, we wszystkich kościołach, miejscach kultu, sanktuariach i parafiach, gdzie znajduje się Zakon Szkół Pobożnych, jeśli przez stosowny czas pobożnie wezmą udział w obchodach Jubileuszu, zanosząc do Boga pokorne prośby: za siebie – o wierność chrześcijańskiemu powołaniu, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w obronie instytucji rodziny, kończąc je modlitwą Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wezwaniem do Matki Bożej i św. Józefa Kalasancjusza.

Członkowie Rodziny Kalasantyńskiej, którzy z powodu choroby lub innych poważnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w jubileuszowych obchodach, mogą uzyskać odpust zupełny w miejscu swego przebywania, wyrzekając się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i wzbudzając intencję wypełnienia możliwie jak najszybciej trzech zwykłych warunków uzyskania odpustu, łącząc się duchowo ze świętą liturgią i ofiarując miłosiernemu Bogu swoje cierpienia i znoszone uciążliwości.

Aby ułatwić otrzymanie Bożego przebaczenia przez władzę kluczy, którą otrzymał Kościół święty, Penitencjaria Apostolska w imię duszpasterskiej troski prosi kapłanów Zakonu Pijarów, jako przeżywającego Jubileusz, by chętnie pełnili posługę szafarzy sakramentu pojednania oraz często zanosili Komunię świętą chorym.

Obowiązuje w czasie obecnego Roku Kalasantyńskiego bez względu na wszelkie przeciwne zarządzenia.

Odpust
List Ojca Świętego Franciszka
Modlitwa dla uzyskania odpustu
Litania Maryjna Pijara
Litania do św. Józefa Kalasancjusza


26 listopada 2016 roku w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie, uroczyście rozpoczął się Jubileusz 400-lecia Zakonu Pijarów i 250. Rocznicy kanonizacji św. Józefa Kalasancjusza.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył kard. Zenon Grocholewski.